content-type:text/html; charset=UTF-8 vary:user-agent x-nitro-rev: link:; rel="https://api.w.org/", ; rel=shortlink x-cache-ctime:1651064947 Maseczka z siemienia lnianego - Benzacne
Strona główna » Blog » Maseczka z siemienia lnianego
Benzacne

Maseczka z siemienia lnianego

« Wróć do listy

Zdrowotne właściwości siemienia lnianego doceniali już starożytni Egipcjanie. Małe nasiona lnu są bowiem bogatym źródłem błonnika, lignanów i kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9. Siemię lniane ma zbawienny wpływ m.in. na układ pokarmowy, a także redukuje ryzyko zachorowania na choroby krążenia. Z powodzeniem możesz wykorzystać ten składnik także do pielęgnacji cery trądzikowej.

zdjęcie siemienie lniane

Maseczka z siemienia lnianego z uwagi na zawartość cynku pomoże w leczeniu trądziku i załagodzi stany zapalne. Naturalny śluz uwolniony z nasion jednocześnie nawilży skórę i zapobiegnie jej przesuszeniu.

Przepis na maseczkę z siemienia lnianego

Składniki:

  • 1 łyżka siemienia lnianego w ziarnach/mielonego
  • Pół szklanki wody
  • 1 łyżka płatków owsianych

Jeśli używasz siemienia lnianego w ziarnach, najpierw zagotuj je w ok. 125 ml wody. W przypadku mielonego siemienia lnianego wystarczy zalać je wodą i pozostawić pod przykryciem na 10 minut. Poczekaj, aż siemię lniane ostygnie (możesz zostawić je na noc), a następnie dodaj do niego płatki owsiane i wymieszaj na papkę. Nałóż maseczkę na skórę twarzy i zmyj letnią wodą po 20 minutach.

Benzacne żel jest to biały żel bez zapachu stosowany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego.

Więcej o produktach