Strona główna » Blog » Maseczka cynamonowa
Benzacne

Maseczka cynamonowa

« Wróć do listy

Cynamon to nie tylko aromatyczna przyprawa korzenna, która wzbogaca smak potraw. Od dawna stosuje się ją zarówno w kuchni, jak i do pielęgnacji wymagającej cery trądzikowej. Cynamon to bowiem naturalny środek antybakteryjny, który działa na skórę odkażająco i rozgrzewająco. Zawarte w tym składniku aldehydy i kwas cynamonowy oszczają i rozjaśniają cerę. Cynamon jest szczególnie zbawienny dla skóry tłustej, mieszanej i skłonnej do powstawania niedoskonałości.

zdjęcie maseczka cynamonowa

W zależności od tego, jak bardzo nasilony jest problem trądziku, można stosować maseczkę cynamonową na całą twarz lub punktowo. Zrobisz ją w kilka minut. Wystarczy, że sięgniesz do kuchni po  cynamon, miód i gałkę muszkatołową.

Maseczka cynamonowa – przepis

Składniki:

  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżeczka sproszkowanego cynamonu
  • 1 łyżeczka sproszkowanej gałki muszkatołowej

Sposób przyrządzenia:

W naczyniu połącz ze sobą miód, cynamon i gałkę muszkatołową. Nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy lub jej najbardziej problematyczne partie i odczekaj 20 minut. Pamiętaj, by przed zastosowaniem maseczki, wypróbować ją na małym fragmencie skóry. Cynamon może bowiem działać podrażniająco, a naturalne składniki mogą uczulać.

Maseczka owocowa
Domowa maseczka bananowa

Benzacne żel jest to biały żel bez zapachu stosowany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego.

Więcej o produktach