Strona główna » Blog » Maseczka z aspiryny
Benzacne

Maseczka z aspiryny

« Wróć do listy

Maseczka z aspiryny to znany do dawna sposób na trądzik, zaskórniki i zaczerwienienia po wypryskach. Nasze babcie i mamy stosowały go jako alternatywę dla zabiegów z kwasami w salonie kosmetycznym. Aspiryna przez zawartość kwasu acetylosalicylowego ma właściwości pozbawiające skórę niedoskonałości, krostek i pryszczy. Jest to substancja, która silnie wysusza i głęboko oczyszcza skórę.

zdjęcie aspirin

Maseczka aspirynowa może być z powodzeniem stosowana nie tylko na całą twarz, ale także pojedyncze niedoskonałości. Zabieg ten może być jednak zbyt silny dla cery wrażliwej lub naczyniowej. Przed zastosowaniem maseczki, należy, więc sprawdzić jej działanie na małym fragmencie skóry.

Składniki maseczki z aspiryny na trądzik

  • 2 tabletki aspiryny
  • 1 łyżeczka miodu
  • Odrobina wody do rozpuszczenia tabletek

W małej miseczce umieść aspirynę i rozgnieć ją na proszek. Dodaj kilka kropel wody i wymieszaj, a następnie dodaj łyżeczkę miodu. Dokładnie połącz ze sobą składniki i nałóż na problematyczne fragmenty skóry lub całą twarz na ok. 10 minut. Następnie delikatnie zmyj maseczkę ciepłą wodą. Na początku kuracji możesz stosować maseczkę 2-3 razy w tygodniu. Po miesiącu wykonuj zabieg raz na tydzień.

Maseczka z żelatyny
Maseczka na wągry

Benzacne żel jest to biały żel bez zapachu stosowany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego.

Więcej o produktach