Strona główna » Blog » Domowa maseczka z jajka
Benzacne

Domowa maseczka z jajka

« Wróć do listy

W walce z trądzikiem warto wykorzystywać proste i skuteczne domowe sposoby. W każdej kuchni można bowiem znaleźć wiele tanich i dostępnych składników, które mogą posłużyć także jako preparaty do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Źródłem wielu cennych składników są np. jajka, które są bogate w witaminę A, D, E i cenny aminokwasy. Możesz wykorzystać białko, które po ubiciu i nałożeniu na twarz, napnie i rozjaśni cerę. Z kolei, poprawę w wyglądzie blizn potrądzikowych, zobaczysz po wykorzystaniu żółtka, które łagodzi stany zapalne i niedoskonałości cery.

zdjęcie maseczki z jajka

Jeśli chcesz zadziałać na skórę kompleksowo, oczyszczając ją, odkażając i nawilżając, to sięgnij po jajko, miód i sodę kuchenną. Miód ma właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie się ran i zmian trądzikowych, a soda dokładnie oczyści pory z zanieczyszczeń.

Przepis na domową maseczkę z jajka

Składniki:

  • 1 żółtko
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej

Wymieszaj ze sobą składniki na gładką papkę i nałóż na oczyszczoną skórę twarzy. Pozostaw maseczkę z jajka na 15 minut, a następnie zmyj letnią wodą. Po zabiegu skóra będzie oczyszczona i rozjaśniona, ale nie podrażniona. Zanim przystąpisz do zabiegu, sprawdź, czy żaden ze składników, nie wywołuje reakcji alergicznej.

Maseczka na wągry

Benzacne żel jest to biały żel bez zapachu stosowany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego.

Więcej o produktach