Strona główna » Blog » Maseczka na wągry
Benzacne

Maseczka na wągry

« Wróć do listy

W usuwaniu wągrów najlepiej sprawdzają się maseczki typu peel-off. Jest to szybki i łatwy sposób na to, by pozbyć się nieestetycznych zaskórników, suchych skórek i martwego naskórka. Regularne stosowanie maseczki na wągry zapobiega także powstawaniu większych niedoskonałości. Co ciekawe, tego rodzaju preparat możesz zrobić samodzielnie bez konieczności odwiedzania drogerii. Wystarczy, że sięgniesz po domowe sposoby i składniki, które znajdziesz w domowej apteczce i kuchni.

zdjęcie aktywny węgiel

Wykorzystaj węgiel aktywny, który jest szeroko wykorzystywany w kosmetyce z uwagi na właściwości bakteriobójcze i oczyszczające. Maseczka peel off z węglem usunie ze skóry nieczystości, nadmiar sebum i toksyny. W efekcie pory staną się oczyszczone, cera rozjaśniona i pozbawiona przebarwień. Węgiel aktywny może jednak zadziałać podrażniająco, więc przed jego zastosowaniem, zrób próbę alergiczną na małym fragmencie skóry.

Składniki maseczki na wągry z węglem aktywnym

  • 2 tabletki węgla aktywnego
  • 1 łyżka żelatyny
  • 2 łyżki wody

W naczyniu połącz ze sobą żelatynę i wodę. Następnie dodaj pastylki węgla aktywnego i wymieszaj składniki na gładką papkę. Podgrzewaj maseczkę np. w kuchence mikrofalowej do zgęstnienia. Odczekaj, aż masa ostygnie i nałóż ją na oczyszczonej skórę twarzy lub strefę T. Zdejmowanie maski zacznij po jej całkowitym wyschnięciu (może to potrwać nawet godzinę). Resztki możesz zmyć ciepłą wodą, a następnie nałóż krem nawilżający.

Maseczka z aspiryny
Domowa maseczka z jajka

Benzacne żel jest to biały żel bez zapachu stosowany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego.

Więcej o produktach