content-type:text/html; charset=UTF-8 vary:user-agent x-nitro-rev: link:; rel=preconnect link:; rel="https://api.w.org/", ; rel=shortlink x-cache-ctime:1652545330 Maseczka wygładzająca blizny - Benzacne
Strona główna » Blog » Maseczka wygładzająca blizny
Benzacne

Maseczka wygładzająca blizny

« Wróć do listy

Trądzik to problem, który nie tylko pogarsza wygląd skóry, ale niekiedy pozostawia na niej nieestetyczne blizny i przebarwienia. Warto wiedzieć, że te nieprzyjemne skutki, można niwelować bez wychodzenia z domu, wykorzystując wyłącznie naturalne składniki.

zdjęcie blizn potrądzikowych

Czasem wystarczy sięgnąć do lodówki, by skomponować skuteczną i wygładzającą blizny maseczkę. Szczególnie warto zwrócić uwagę na awokado. Przemysł kosmetyczny nie bez powodu korzysta z właściwości tej oleistej rośliny, która słynie z działania wygładzającego i wzmacniającego barierę lipidową skóry. Ponadto awokado to źródło witaminy E, czyli antyoksydantów i witaminy C, stymulującej kolagen i jędrność skóry.

Jak przeciwdziałać przebarwieniom i bliznom potrądzikowym? Można wyciszyć skórę domowym sposobem, przygotowując maseczkę z awokado i miodem z następujących składników:

  • 1 łyżka miodu
  • 2 rozgniecione widelcem dojrzałe awokado
  • 1 łyżka kakao

Sposób przygotowania:

W naczyniu wymieszaj ze sobą wszystkie składniki na gładką papkę. Rozprowadź maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na ok. 20 minut. Następnie zmyj preparat ciepłą wodą i nałóż krem nawilżający. Możesz powtarzać kurację raz w tygodniu.

Pamiętaj, by przed nałożeniem maseczki na całą twarz, rozprowadzić ją na małym fragmencie skóry, co pomoże uniknąć reakcji alergicznej.

Benzacne żel jest to biały żel bez zapachu stosowany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego.

Więcej o produktach